Pozvánka
Přikládám pozvánku z ov-kluby.net na slavnostní koncert: www.ov-kluby.net
5.1. 2013


Glayzy oslaví 20 let
19. ledna 2013 Glayzy v ostravském Parníku oslaví své jubilejní narozeniny. Ač se to zdá být neuvěřitelné, od první zkoušky ve Věřňovicích uplynulo už 20 let. Glayzy tímto zvou všechny své věrné fanoušky na koncert, pro který chystají hafo překvapení. www.klub-parnik.cz
16.12. 2012


Babský dvojkoncert v Parníku
Reportáž ze včerejšího dvojkoncertu včetně videa, fotek a rozhovoru s Helou najdete na: www.pryncypall.cz
6.9. 2012


Parník
5. září čeká Glayzy koncert v ostravském klubu Parník. Zahrají spolu s dívčí kapelou Kapriola. Web klubu to komentuje takto: Přední české dívčí kapely poprvé na jednom pódiu. Glayzy – mystický rock z mlžného Zaolží, Kapriola – řízný rock s houslovou ekvilibristikou Další info na: www.klub-parnik.cz
11.8. 2012


Velké díky všem fanouškům!
Glayzy touto cestou děkují všem fanouškům za účast a podporu na posledních koncertech! Další koncerty jsou v jednání :-)
23.6. 2012


Bambiriáda
V sobotu 26.5. zahrají Glayzy v Bohumíně na Bambiriádě. To vše v Parku Petra Bezruče od 17:00. Jedno vystoupení údajně ještě dají tentýž den od 11:30. Další info na: www.bambiriada.cz
8.5. 2012


Zítřejší koncert v Polsku přesunut!
Koncert v polské Ratiboři je přesunut na zatím blíže nespecifikované březnové datum. Hned jak se dozvíme náhradní termín, objeví se na stránkách. Takže sledujte tento web, snad už bez trojského koně :-)
1.3. 2012


Glayzy v roce 2012
Glayzy vstupují do roku, ve kterém oslaví už neuvěřitelných 20 let od svého
vzniku! Začátek roku byl ve znamení dalšího přírůstku do glayzovské rodiny :-) První letošní koncert bude 2. března.
28.1. 2012


Vánoční koncert zrušen!!!!!!!!
Vzhledem ke zdravotním komplikacím u dvou členů kapely jsou Glayzy nuceni Vánoční koncert odvolat. Touto cestou se všem fanouškům omlouvají a zároveň slibují, že jim to na začátku příštího roku mnohonásobně vynahradí!!!
17.12. 2011


Vánoční koncert
Vánoce jsou za dveřmi a Glayzy už tradičně pro své věrné přichystali koncert v ostravském Hudebním bazaru. Podrobnosti v koncertní rybě :-)
7.11. 2011


Asi 9 měsíců bez Hely!
Na včerejším koncertě byli fanoušci skupiny překvapeni změnou na postu zpěvačky. Tato přechodná změna má původ v očekávaném přírůstku do kapely, který Helence v nejbližších měsících nedovolí vystupovat. Pokud vás zajímá, kdo vlastně je tou zastupující, tak klikejte na: www.basialakota.cz
3.9. 2011


Článek na www.bohumin.cz
Autoři serveru bohumin.cz se pokusili zmapovat hudební scénu v Bohumíně. Výsledek je zde: www.bohumin.cz
20.7. 2011


Reportáž z Festivalu PZKO
Video report z posledního vystoupení najdete pod následujícím odkazem. Pokud by to někdo v polštině nedával, Glayzy budou cca v 3/4 videa. www.tvportaly.cz
21.6. 2011


Léto bez Maji!
Glayzy mají za sebou první koncert bez sólové kytaristky Maji, která bude celé léto pracovně v zahraničí. I tak to včera v Třinci na festivalu pěkně roztančili.
5.6. 2011


První letošní koncerty
Po delší koncertní odmlce Glayzy konečně vystoupí naživo! Viz. koncertní ryba.
17.4. 2011


Glayzy v rádiích
Dneska třetina kapely rozdávala rozhovory do rádií jak na běžícím pásu. Pokud vás zajímá, jak to dopadlo, tak nalaďte zítra po desáté večer rádio Hey a 31.3. Český rozhlas Regina, taktéž po desáté večerní.
22.3. 2011


"Neznám"
Tak to je název dlouho avizovaného singlu s Vojtou Lavičkou. Tato píseň se taky objeví v nové edici alba Kos-mo-molitan jako special bonus. A teď to hlavní. Na serveru Bandzone si ji ode dneška můžete poslechnout :-)
7.2. 2011


Glayzy znovu ve studiu!
Hned po bezkonkurenčním vystoupení v Tančírně Glayzy zamířily s Vojtou do studia, aby tu nahrály první společný singl. Po Novém roce se máme na co těšit :-)
A pokud jste neměli možnost vidět jejich rozhovor v Dobrém ránu tak kukněte tady: www.ceskatelevize.cz
21.12. 2010


Rádio Beat ještě jednou! - SEMIFINÁLE!
Hlasujte v pořadu Naděje Beatu a podpořte Glayzy do 26.12 ještě jednou. Hlasování probíhá pomocí SMS zaslaných na číslo 724 58 58 58. V tomto semifinálovém kole bude hlasováno pro interpreta a jednu jeho píseň, která získala v minulém kole více hlasů (Look Inside v případě Glayzů). Tvar SMS tedy bude následující: NADEJE(mezera)GLAYZY. Viz odkaz zde: www.radiobeat.cz
20.12. 2010


TUNS 2
TUNS 2 je název akce, na které Glayzy tento pátek vystoupí spolu s Vojtou. Na plakátu jsou všechny důležité informace. Glayzy to rozbalí přibližně od deseti večer. Ráno ovšem nezapomeňte zapnout bednu na ČT1. V Dobrém ránu s Českou televizí Glayzy a Vojta sice hrát na živo nebudou, ale o to více zase budou mluvit a snad i nějaký ten videoklip budeme moct vidět :-)
14.12. 2010


Glayzy děkují za podporu!
V hitparádě rádia Beat Glayzy postoupily s odřenýma ušima. Takže 14.12. znovu v éteru. Pod křížkem je recenze na album Kos-mo-molitan v časopisu Rock and Pop. Určitě stojí zato přečíst. Samá pozitiva a sociální jistoty :-)
2.12. 2010


Podpořte Glayzy na rádiu Beat!
Hlasujte v pořadu Naděje Beatu a podpořte Glayzy do 28.11. Hlasování probíhá pomocí SMS zaslaných na číslo 724 58 58 58. V základním kole bude hlasováno pro interpreta a jednu ze dvou písní, tvar SMS tedy bude následující: NADEJE(mezera)GLAYZY(mezera)ČISLO SONGU(bude uvedeno v tabulce nasazených). Viz odkaz zde: www.radiobeat.cz
18.11. 2010


Glayzy o5 živě v České televizi!
Ve stejný den kdy Glayzy odehrají vánoční koncert v Tančírně, je budete moct vidět naživo v Dobrém ránu s Českou televizí. Oba vystoupení navíc i s Vojtou Lavičkou. Glayzy s Vojtou už dokonce chystají první společný song.
P.s. Nezapomínejte se s kapelou přátelit i na Facebooku. Přímý odkaz je ve Funclub rybě nebo zde: www.facebook.com
6.11. 2010


Pokřtěno :-)
KOS-MO-MOLITAN je pokřtěn! Vojta Lavička CD nejen pokřtil, ale s Glayzama si pár songů i zahrál. Úspěch to byl obrovský a Glayzy se musely/li na pódium vracet dokonce dvakrát. Report z Deníku čtěte tady: www.moravskoslezsky.denik.cz
23.9. 2010


CD už lze koupit!!!
Kdo by chtěl vidět přebal CD KOS-MO-MOLITAN nebo si jej hned objednat, klikněte na odkaz vydavatele Talent Killing Records! www.talentkillingrecords.esc.cz
17.9. 2010


KOS-MO-MOLITAN
Název nového CD je opravdu KOS-MO-MOLITAN. Co si pod tím představit? To už záleží na Vás, ale Glayzy v tom mají jasno, jak je vidět na obalu a bookletu. Ten brzy zveřejní. Zatím naposlouchejte vybrané songy z nového CD na serveru bandzone.cz, viz. banner nahoře. Glayzovský profil na Bandzone je teď celkově aktualizovaný, takže doporučuji celý prošmejdit, protože je tam už i tracklist a fotky z KOS-MO-MOLITANu :-)
16.9. 2010


Křest se blíží!
Ve středu 22.9. v ostravském Parníku pokřtí nové cedlo Glayzům Vojta Lavička z kapely Gipsy.cz! Další informace o názvu, vzhledu apod. již brzy.
8.9. 2010


Pro návštěvníky kin a fandy Kajínka :-)
Jelikož teď v kinech řádí Kajínek, podařilo se mi vyhrabat fotky z koncertu na Mírově, kde Glayzy hrály na přání vězňů. Takže pokud chcete porovnat filmové záběry s tím, jak byly Glayzy vlastně odvážné, mrkněte na foto rybu.
27.8. 2010


Glayzy na FB!
Jak už možná někteří zjistili, Glayzy jsou na sociální síti Facebook. Zatím hodně jednoduše, ale přesto. Odkaz níže, popř. v hlavní liště ryba FUNCLUB, který už stejně delší dobu nefunguje. www.facebook.com
25.8. 2010


Klávesový comeback :-)
Na dnešním koncertě na festivalu Dokořán už nechyběla Magda a svůj návrat na pódium si jaksepatří užila, jako i celé Glayzy:-).
Mezi nové koncerty přibyl jeden další, v polském Kutnie. Tam už Glayzy jednou vystupovaly, v hustém sněžení a mrazu letos v lednu. Tentokráte to bude v září na slavnostech, kde si zahrají před snad největší polskou legendou, kapelou Budka Suflera! Odkaz zde: www.swietorozy.pl
13.8. 2010


Jak na Gorolu?
Gorolski Świeto už tradičně navštívily tisíce lidí. Mnoho dalších mělo tu možnost sledovat koncert online na webu Gorola. Atmosféra byla skvělá, i dva přídavky zase byly. Obrázky budou brzy, zatím mrkněte na ty z ostravského Masarykáče, viz. koncertní ryba.
8.8. 2010


Klub Náměstíčko po druhé!
Včerejší koncert v klubu Náměstíčko na ostravském Masarykově náměstí byl vlastně reprízou koncertu z konce školního roku. Nicméně se Glayzům povedl ještě lépe než ten první, aspoň soudě podle ohlasu všech příchozích a přítomných, a že jich bylo! Dokonce si vyžádali i dva přídavky. P.s. Na koncertě zazněla už první zmínka o křtu nového cedla. Sledujte koncerty a novinky a budete vše vědět jako první :-)
6.8. 2010


Glayzoků už je zase o jednoho víc :-)
Dneska po půlnoci se nová generace Glayzů rozrostla o dalšího člena! Klapka Magda i malý Mateo se mají čile k světu takže velké gratulace a hlavně zdravííí!
2.8. 2010


Fotoreport z Léta s Ostravou!!!
Fotoreport v příslušné rybě nebo zde: www.ov-kluby.cz
3.7. 2010


Glayzy zahájily Léto s Ostravou!!!
Na Masarykáči v centru Ostravy včera večer Glayzy odstartovaly sérii koncertů ve velkém stanu.Tyto koncerty, které zde budou probíhat během prázdnin, mají za cíl podpořit kandidatůru města Ostravy jako kulturního města pro rok 2015. Report ze včerejška najdete zde: www.letoostrava.cz
P.s. Podle zaručených informací by si toto vystoupení Glayzy měly zopakovat ještě 5. srpna :-)
30.6. 2010


Konečně jsou Glayzy ven z díry!
Téměř po půlroční pauze (vynucené prací na novém cedlu) Glayzy znovu vylezly/li na pódium. Nutno podotknout, že v poněkud ochuzené podobě, jelikož klávesová sekce kapely je už ve velmi pokročilém stádiu onoho požehnaného stavu :-). Na výkonu to ovšem nebylo vůbec znát. Na Valíme se Karvinou zazněly i songy z právě dokončovaného alba, dokonce i přídavek byl. Teď Glayzy čeká jeden koncert za druhým!
13.6. 2010


Cedlo je nahrané!
Vše co mělo být natočeno, je natočeno. Teď ještě mix, který by měl být hotov během května. Pak už jen hurá na křest. Nějaké koncerty jsou už taky nasmlouvány, takže sledujte koncertní rybu!
26.4. 2010


Glayzy ve studiu
Základy nové placky jsou hotové. Pár fotek z natáčení ve studiu je ve své rybce :-)
6.4. 2010


Nové cedlo??????
Od posledního koncertu v Parníku jsou Glayzy zavřené ve své zkušebně a výsledek se dostavil! Materiál na nové album je hotov. O prodlouženém velikonočním víkendu nastupují do studia.
21.3. 2010


Jak po Parníku?
V ostravském klubu Parník bylo na Glayzy docela plno a i přídavky byly :-) Teď si Glayzy dají chvilinku voraz od koncertů, aby jich pak mohlo být co nejvíce a hlavně aby se mohli zavřít do zkušebny a dopřipravit zbytek materiálu pro nové CD. A na jaře už pak jen studio a ... :-)
2.2. 2010


Promrzlý koncert
Glayzy čekalo v Polsku překvapení v podobě vystoupení venku v hlubokém mrazu, větru a hustém sněžení. Pro Glayzy samozřejmě žádný problém, přestože snad jako jediní nehráli na playback. Každopádně Glayzy děkují pořadatelům za skvělé uhoštění a starostlivost. Příští týden Glayzy čeká mnohem komornější a teplejší koncert v ostravském klubu Parník :-) www.klub-parnik.cz
15.1. 2010


XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Tentokrát se pod křížkem ukrývá plakát na megaakci, na které Glayzy zahrají už tuto neděli. Jde o každoroční velkou charitativní akci přenášenou i Polskou televizí v přímém přenosu. Glayzy budou hrát mezi sedmou a osmou hodinou večer, po nich pak hlavní hvězda večera Kasia Kowalska, kterou bych, co se věhlasu týče, přirovnal k naši Lucii Bílé. Protože čeká Glayzy daleká cesta až k Varšavě a velmi důležitý koncert, držme všichni palce! Pro bližší info přikládám pár odkazů:
www.last.fm
www.kasiakowalska.info
5.1. 2010


Koncert s Martinem Chodúrem :-)
Chtěl jsem na konci roku zase bilancovat a tak jsem při tom narazil na jeden koncert před pár lety v klubu Boomerang na Stodolní ulici, kde Glayzům předskakovala kapela s názvem Mystic Fable. Tam na basovou kytaru tenkrát hrál nenápadný Martin Chodúr (klikněte na křížek:-). To už je snad pravidlem, že kdokoli si s Glayzama jednou zahraje, tak je do několika let slavnou hvězdou!!! Např. O5 a Radeček, Vypsaná Fixa, Charlie Straight a jiní! Jestlipak taky na Glayzy někdy dojde :-)))
14.12. 2009


Poslední dva koncerty roku jsou za námi
Tento týden Glayzy odehrály/li poslední dva koncerty, na Stodolní a na předávání cen Tacy Jesteśmy. Tam sice Glayzy letos nezískaly/li hlavní cenu, ale zato zpěvačka poskytla 6 rozhovorů, např. České televizi či Polské televizi. Takže v pondělí nebo v pátek určitě sledovat regio zpravodajství :-)
28.11. 2009


Jak podpořit Glayzy?
Pokud byste chtěli podpořit Glayzy na letošních cenách Tacy Jesteśmy, stačí poslat sms ve formě GLAYZY_vaše jméno_příjmení na číslo 722 912 663. Z jednoho telefonního čísla platí jen jeden hlas.
V linku je rozhovor s Magdou k tomuto tématu, když už jsem prošvihl rozhovor v pořadu Harenda :-) www.polonica.cz
P.s. Zítra Glayzy natáčejí rozhovor pro Polskou televizi, tak hodně štěstí :-)
6.11. 2009


Už třetí nominace na Tacy Jesteśmy!
Letos Glayzy obdržely/li nominaci na ceny Tacy Jesteśmy za provedení Testamentu J. Słowackiego spolu se školním sborem Collegium Iuvenum. Při předávání cen si společné vystoupení samozřejmě zopakují. Mělo by se tak stát 28.listopadu.
P.s. Přidávám recenzi zatím posledního alba, Best Of, na servru www.rockstorm.ic.cz
12.10. 2009


Do třetice citát :-)
Dnešní citát nebude od nikoho jiného než od Ewy Farne, která minulý čtvrtek uvedla na pódium Glayzy slovy: "Ráda bych přivítala kapelu, kterou mám velmi ráda".
Podzimní koncerty zatím Glayzy žádné neplánují a jejich jedinou starostí bude dokončení práce na novém albu, které snad příští rok ... :-)
29.9. 2009


"Nejlepší ostravská kapela"
Stejně jako minule začínám citátem. Tentokráte jsem si půjčil slova moderátora akce Hladnovského gymnázia Jirky Basty z rádia Hellax. A soudě podle nadšených reakcí gympláků, nebyl asi daleko od pravdy. Glayzy rozeskákaly/li dav studentů mezi vystoupeními Charlie Straight a Support Lesbiens. Podobný úspěch si snad Glayzy budou moct zopakovat tuto středu na Masarykáči s Ewou Farnou od cca 16:00! www.ov-kluby.cz
P.S. Glayzy nafotily nové repre fotky! Malá ukázka je již ve fotorybě :-)
20.9. 2009


Slezkoostravský rockfest v Harendě
"Glayzy převálcovaly/li Vildu Čoka". Tímto citátem speakera na včerejším Slezskoostravském rockfestu bych charakterizoval vystoupení Glayzů na této akci. Reportáž z festu si budete moct poslechnout tento čtvrtek od osmi večer v pořadu Českého rozhlasu Ostrava Harenda: www.rozhlas.cz
P.S. VZKAZ OD GLAYZŮ pro MALÉ FANOUŠKY: HOŠI DĚKUJEM!!!! ;o)
6.9. 2009


Zářijové koncerty
Po prázdninové koncertní pauze a po vystoupení v Uhelné čeká na Glayzy v září hned několik akcí. Poslední zatím potvrzená je Sabotáž na Masarykově náměstí v ostravě. Jde o happening proti populismu, totalitě a hlouposti, kde vystoupí i Visací zámek nebo Ewa Farna. Další info na: www.denik.cz
1.9. 2009


Obrovská omluva všem Bohumíňákům, kteří přišli na Glayzy!!!
Glayzy by se rády/di omluvily/li všem fanouškům, kteří dorazili na páteční koncert do Bohumína, kde se Glayzy měly/li ukázat asi po pěti letech. Bohužel, vzhledem k několika okolnostem (zpoždění letadla a povodeň na pódiu) Glayzy zahrát nemohly/li. Snad příště, a dříve než za pět let :-)
27.7. 2009


Videoreportáž z Orlové
Se zpožděním ale přesto přináším videoreportáž z vystoupení na oslavách 100. výročí založení polského gymnázia v Orlové. Odkaz je tady: www.tvportaly.cz
27.6. 2009


Glayzy vzbudily/li vlnu emocí
Emocí jen pozitivních samozřejmě. Po včerejším vystoupení na oslavách 100. výročí založení polského gymnázia v Orlové, kde vystupovali všichni absolventi, kteří na profesionální úrovni dosáhli něčeho významného, se na rautu mluvilo jen o Glayzách. Mezi samými profesionály se glayzovští "amatéři" vůbec neztratili, ba naopak. Za své rockové zpracování Testamentu J. Słowackiego si vysloužily/li samé superlativy a dlouhotrvající ovace. Toto provedení, které spojilo rockovou hudbu s vokálním sborem, doslova nadchlo přeplněný sál.
7.6. 2009


Polsko opět nezklamalo!
Koncert v polském Racibórzu se vydařil přinejmenším jako všechny koncerty v Polsku. Klub Koniec Świata doslova řevem donutil Glayzy se dvakrát vrátit na pódium. Odkaz pod článkem je na rozhovor, který Glayzoci poskytli hned po svém vystoupení raciborzskému rádiu a serveru "raciborz.com.pl". Několik fotek tam taky najdete. Celý rozhovor pak od pondělka poběží i na tomto rádiu. www.raciborz.com.pl.
23.5. 2009


Drobné výluky webu
Příští týden čeká tyto stránky několik plánovaných hodinových výpadků, které budou směrovány do večerních a nočních hodin. Tyto výluky budou způsobeny plánovanou údržbou.
P.s. Fotky z posledních tří koncertů dodám, teda aspoň z jednoho z nich :-)
3.5. 2009


Do konce prázdnin minimálně 10 koncertů!
Počet koncertů zatím nasmlouvaných pro tento rok se pěkně zakulatil na čísle 10. Nejbližší bude v Českém Těšíně s kapelou Charlie Straight v klubu Strzelnica. Následující koncerty nejsou o nic méně zajímavější, takže checkujte koncertní rybku :-)
P.s. Na slibované překvapení jsem nezapoměl, jen zatím nesmím nic prozradit!
17.4. 2009


2/3 charitativních koncertů mají Glayzy za sebou
Mezi fotkama jsou obrázky ze dvou zatím odehraných charitativních akcí. Je tam i jedna velmi zajímavá prezentace :-) Taky u koncertů se to pěkně rozmnožilo. Podrobnosti k těmto vystoupením budu postupně aktualizovat.
20.3. 2009


Neprodejná edice CD v prodeji :-)
Neprodejné limitované CD Best of Glayzy, vydané u příležitosti vánočního koncertu s premiérou nového videoklipu, je v prodeji! Producenti se tak rozhodli pro velký zájem fanoušků o toto album, po kterém se na koncertě jen zaprášilo. Součástí CD je samozřejmě i video Por Favor. V SHOP rybě je odkaz na web vydavatele, kde si jej můžete objednat. Nikde jinde zatím sehnat nejde, ani na koncertech!
Jen pro připomenutí, Glayzy čeká trojkoncert na podporu kampaně společnosti Člověk v tísni "Skutečná pomoc". Přijďte tedy do Ostravy, Karviné nebo Opavy podpořit ty, kteří pomoc opravdu potřebují.
22.2. 2009


Glayzy koncertují na podporu společnosti Člověk v tísni
Glayzy čeká několik koncertů na podporu společnosti Člověk v tísni, konkrétně projektu s názvem "Skutečná pomoc". V koncertní rybce jsou všechny detaily. P.s. Toto není ten velký projekt, o kterém jsem se zmiňoval :-) www.skutecnapomoc.cz.
4.2. 2009


Co Glayzy v Novém roce?
První koncert je čeká 7.2. v Orlové v klubu Futra. Nadále také připravují nový materiál a hlavně už asi dva měsíce údajně participují na jednom velkém projektu, o kterém zatím nic nevím, ale co nejdříve zjistím :-)
19.1. 2009


Narvaný Bazar šílel!
Glayzy pro toto vystoupení oprášily/li své největší hity, takže koněčně zazněla i legendární Kaťuša nebo Outsider. Abych pořád Glayzy nevychvaloval, nechávám to tentokráte na fanoušcích a návštěvnících klubu, kteří se už vyjadřují na fóru a blueboardu. Nový videoklip, který tam měl včera svou premiéru je už na youtube. Link je v příslušné rybce nebo tady: www.youtube.com.
19.12. 2008


BEST OF GLAYZY
Vánoční koncert v Hudebním Bazaru nebude jedinečný jen kvůli premiéře nového klipu, ale také kvůli vánočnímu dárku, který si pro fanoušky nachystali producenti kapely. Jde o propagační CD BEST OF GLAYZY s bonusem (nový klip), které dostanou všichni návštěvníci tohoto koncertu. Vlezné je dobrovolné, takže apeluju na všechny fans ať dorazí v hojném počtu a jsou patřičně štědří :-) Ještě mi zbývá dodat, že jako předkapela by měla vystoupit pro mě zatím neznámá partička s názvem Original Sin.
29.11. 2008


Premiéra nového klipu!
První možnost vidět nové video Por favor budou všichni mít 18.12.2008. Na tento den si Glayzy totiž připravily/li Vánoční koncert v ostravském Hudebním bazaru spolu se slavnostní premiérou videoklipu. Pozn. Už to vypadá na začínající tradici s těmi Vánočními koncerty :-)
13.11. 2008


Nové repre fotky :-)
Pokud Glayzy nekoncertují, tak pomalounku připravují materiál na další album nebo fotí nové reprezentační fotky. Poslední už byly 4 roky staré, takže ty aktuální jsou na místě těch původních. Brzy přidám další.
23.10. 2008


Klip Por Favor je dostříhán!
Včera Glayzy měly/li možnost vidět dostříhanou verzi nového videoklipu. Jejich dojmy a zážitky jsou údajně jen pozitivní, takže je určitě se na co těšit. A protože bych na Očko moc nespoléhal, doporučuji checkovat tento web. Jakmile bude svolení, najdete ho tady, popřípadě link na něj.
17.10. 2008


Ohlasy z Ostrava Music City
I přes časový skluz pořadatelů, který musely/li samozřejmě dohánět Glayzy, to byl docela nášup. Škoda jen, že ani po dlouhém naléhaní publika o přídavek nepustili už Glayzy zpátky na pódium. Nějaké fotos jsou už ve své rybce.
Podzimní koncerty jsou zatím v jednání. A co se klípku týče, pořád ještě kousíček chybí dostříhat :-(((
21.9. 2008


Srpen je skoro za námi a ...?
Asi by bylo záhodno po měsíci poinformovat, co se u Glayzů děje. Srpen byl tedy bez koncertů z již dříve zmíněných důvodů, všichni se vrátili zpět do vlasti, někteří se zase vyléčili po operaci, takže to Glayzoci můžou znovu rozjet. V září je čekají dva koncerty a křest nového klipu, doufejme :-), jelikož poslední zpráva je, že stříhání je někde v půlce :-(
29.8. 2008


Srpen 08
Koncert v Uhelné skončil údajně úspěšně i bez klapky Magdy, která na měsíc zmizela do Evropy. Totéž v srpnu ještě udělají dva další členové skupiny. Takže tento měsíc to bude už jen o stříhání a dokončení klipu a snad přípravě nového materiálu :-) Pozorně tedy checkujte web, ať klip vidíte jako první!!!
3.8. 2008


Po Coloursech
Oba sobotní koncerty dopadly pro Glayzy na výbornou. V Tentu na Colours of Ostrava v pětatřiceti stupňovém hycu z Glayzů doslova valil pot, ale i tak dokázaly/li pořádně roztančit asi dvě stovky přítomných. Link na fotky jsem už přiložil. Večerní koncert na Rockfestu byl bouřkou trochu poznamenán, ale i tak se Glayzokům povedlo kalbu rozjet naplno a placek Arriba se údajně prodalo dokonce více než odpoledne na Colours :-)
16.7. 2008


Před Coloursy
Minulou sobotu Glayzy zazářily/li na festivalu v Holčovicích. Obrázky jsou už v sekci Fotky. Co se klipu týká, tak je právě ve fázi stříhání. A abych napravil spekulace okolo vystoupení na Colours of Ostrava. Poslední a konečně opravdová verze toho, kdy a kde Glayzy na nejlepším festivalu u nás vystoupí, je tedy sobota 12.7. od 12:45 na Tent Stage, což je vlastně cirkusové chapiteau v podhradí Slezskoostravského hradu.
7.7. 2008


Jak klípek a Rockshow?
Tento víkend Glayzy čeká dotáčení posledních materiálů k novému klipu a také hodně důležité vystoupení na Rockshow v Krmelíně. Glayzy svůj čtyřicetiminutový set rozbalí hned před Pehou, tedy od 18:20. Fotky z Mototour Mohelnice neustále urputně uháním :-)
17.6. 2008


Hlavní materiál na nový klip hotov!
První obrázky z natáčení pro malou představu jsou v rybce Fotky. Ovar to musel zvládnout i s nohou v "gypsu", ale nakonec bez sebemenších problémů. Během června ještě nějaké dotáčky budou, to hlavní je už ale natočeno. Podle fotek to vypadá, že je opravdu, na co se těšit :-)
3.6. 2008


První klapka nového klipu!
Zítra dopoledne Glayzy začínají natáčet svůj v pořadí už třetí videoklip. Pokud vyjde počasí, první klapka by měla padnout okolo jedenácté v centru Ostravy. Pokračovat pak budou následující den na jiném, utajovaném místě. Zbytek mají dotočit na konci měsíce. Nic konkrétnějšího prozrazovat už nesmím, takže nezbývá, než se těšit, až budeme moct klip Por favor vidět v TV nebo aspoň na webu.
30.5. 2008


Rozhovor na Polaru!
Možná i trochu úmyslně jsem zatím nekomentoval koncert na Majáles Osravské univerzity. Nechal jsem si to až na chvíli, kdy se na webu objeví rozhovor, který Glayzy po tomto vystoupení poskytly/li regionálnímu vysílání televize Polar. Ten mapuje nejdůležitější momenty v osobním životě členů kapely za poslední dobu, plány kapely do budoucna a taky pár ukázek právě z Majáles. Toto video najdete na www.polar.cz.
6.5. 2008


Koncerty s přívlastkem :-)
Jedině takto by se daly okomentovat poslední dva koncerty. Ten v polské Turze se vlastně nakonec ani nekonal pro absolutně nedůstojné podmínky a ten druhý byl přesným opakem, aspoň co se podmínek týče. Fotky z Turzy jsou tedy jen z cesty po budované dálnici a z místa, kde Glayzy místo hraní koštovaly/li přívlastková vína :-) Páteční vystoupení s výborným zázemím mělo jednu vadu na kráse, a to málo publika :-( Na příštím koncertě v Mohelnici si to Glayzy určitě vynahradí. Motorkáři se na "baby" těší natolik, že jim nabídli tentokráte hlavní čas a na plakátu první místo:-)
4.5. 2008


Před koncertním nášupem
Už v úterý začne koncertní smršť, při které Glayzy v příštím týdnu čekají tři koncerty. Ten první na Majáles OU trošku obměnil harmonogram, všechny změny jsou na webu Majáles, viz. banner. Zbytek května Glayzy mají na natočení klipu a pak zase další série koncertů, kterou odstartuje vystoupení na Mototour v Mohelnici. To bude už třetí koncert na této akci a tentokráte dokonce v prime time :-)
26.4. 2008


Nemožné reálným!
Tím mám na mysli filozofii organizátorů festivalu Colours of Ostrava nerotovat pořád jedny a tytéž kapely každý rok. Glayzy jsou asi světlou výjimkou, jelikož si loňskou účast na tomto fesťáku zopakují. Informace je potvrzena managementem skupiny! Stage a doba vystoupení mi zatím není známa, ale budu po tom usilovně pátrat.
P.s. Tuto sobotu v Tančírně mají Glayzy slíbené, že budou opravdu hrát jako druzí v pořadí!!! A údajně budou mít premiéru další dva songy z připravovaného alba! Toto si nemůžete nechat ujít :-)
8.4. 2008


Glayzy nespí, pořád ve zkušebně!
To jen, aby si nikdo nemyslel, že Glayzy pilně nepřipravují nový materiál. Opak je pravdou. Při troše nadsázky by se dalo říct, že už mají půl alba hotového a to dokonce v celém novém hudebním stylu, který nazvaly/li "PopKorn" :-) Malá ochutnávka bude stoprocentně slyšet už na nejbližším koncertu v Tančírně!
25.3. 2008


Sledujte koncertní rybu!
Jarní koncertní nadílku Glayzy totiž načnou už 12.4. v už téměř osudové ostravské Tančírně. Naposledy to tam bylo s Gaiou, teď ovšem s Last Minute. Vlezné je 80,- a všechno ostatní je v linku koncertní ryby.
13.3. 2008


Glayzy budou točit nový klípek!!!!!
Je to potvrzené. Glayzy na jaře čeká natáčení nového, v pořadí už třetího, videoklipu! Přestože kapela v současnosti pracuje na materiálu k dalšímu albu, video bude ještě k songu z CD Arriba. A který to bude? To už je taky jisté - Por favor :-) A tentokráte to má být opravdová bomba :-)
Další detaily zjišťuju a zveřejním, jak nejrychleji to půjde.
28.2. 2008


Akce na tento rok!
Pomalu se plní seznam koncertů na rok 2008. V koncertní rybě jsou už ty potvrzené. Ve fázi vyjednávání je jich ale mnohem více :-)
P.s. Sice to asi vypadá, že se nic okolo skupiny neděje, ale opak je pravdou. Glayzy sedí ve zkušebně a určitě nezahálejí :-)
7.2. 2008


V Kofole to vřelo!
První koncert tohoto roku byl tak trochu narozeninový ale hlavně nadmíru úspěšný. Kytaristka a jedna fanynka oslavily své osmnácté :-) narozeniny a Glayzy nadchly/li všechny přítomné natolik, že kapelu donutili dvakrát přidávat. Podařené fotky jsou ve své rybce a výbornou atmošku popíšou určitě lépe.
20.1. 2008


První koncert v roce 2008!
V pátek 18.1. budou mít Glayzy svůj premiérový koncert v novém roce. Podrobné informace o vystoupení jsou na přiloženém plakátu. Kapela je už řádně hudebně nadržená, takže na třetí pokus to snad v Krnovské Kofole už vyjde jak se patří:-)
P.s. Další koncerty na rok 2008 jsou prozatím ve fázi vyjednávání. Které fesťáky a kluby Glayzy letos zboří, se dovíte na tomto webu jako první.
11.1. 2008


Bilancování nebo balancování?
Rok 2007 Glayzy posunul zase o kus dál. 18 většinou nezapomenutelných koncertů v klubech i na největších festivalech u nás, klip I'm a Fish V Noci s Andělem i na Óčku a v neposlední řadě velké události v osobním životě současných i bývalých členů skupiny - 2 svatby a 3 děti. Takto by se dal charakterizovat minulý glayzovský rok. Statistikou návštěvnosti tohoto webu nebudu letos obtěžovat, jelikož by byla téměr identická s tou loňskou :-)
2.1. 2008


Merry Christmas :-)
Glayzy přejí všem svým příznivcům příjemné prožití vánočních svátků a do Nového roku vše nej :-)
22.12. 2007


Nadšený Hudební Bazar
Koncert v ostravském Hudebním Bazaru byl pro Glayzy z těch podařených v každém aspektu. Plný klub během i po vystoupení pěl samou chválou. Glayzy zahrály/li i novinky, včetně "Wedding song" Sto lat v novoroční verzi a zrockované koledy. Nejvíce ale fanoušky zaujala Romale, poté co Glayzy změnily/li vánoční image z první části koncertu na rómskou v druhé části. Obrázky napoví určitě více. Dodám co nejdříve :-)
15.12. 2007


Pozvánka do Bazaru
Tento pátek od osmi večer budou mít Glayzy svůj vlastní sólo koncert v Hudebním Bazaru na Nádražní ulici v Otravě. Po zážitku s Gaiou a téměř ranním koncertu Glayzů to tentokráte budou důstojné podmínky jak pro kapelu tak i pro fanoušky. Vstupné na tento vánoční koncert je dobrovolné! Takže ať je narváno :-)
12.12. 2007


Kytarová vicemiss léta Polska 2007
Kytaristka Maja se letos zúčastnila soutěže polského časopisu Magazyn Gitarzysta s názvem Gitarowa Miss lata. Ve velké konkurenci nakonec obsadila 2. místo. Úplné výsledky internetového hlasování jsou na www.magazyngitarzysta.pl. Gratulujem :-)
7.12. 2007


Glayzy v muzikálu!?!
Kolem této události je sice zatím více otazníků než skutečností, ale pravdou každopádně je, že Glayzy nabídku podílet se na muzikálu opravdu dostaly/li. Pokud se obě strany domluví na spolupráci, bude to záležitost možná i dvou let. Glayzy by se pak podílely/li na hudbě jak v podobě tvoření tak i živé reprodukce na pódiu. V této chvíli by Glayzy měly/li být zrovna ve fázi zkoušek.
18.11. 2007


Na Óčku až třetí :-(
V české hitparádě televizní stanice Óčko Glayzy dostaly/li 435 hlasů, což stačilo jen na 3. místo, teda to poslední. Osobně myslím, že i toto je úspěch. Úplné výsledky jsou na www.ocko.tv.
31.10. 2007


GaYa - nadlidé?
Asi bych měl začít omluvou těm fanouškům, kteří ve čtvrtek přišli nejen na GaYu, ale také na Glayzy. To, co "hvězdy předvedly", raději nebudu komentovat, protože jsem si vulgaritu zakázal! Glayzům podle mě patří obdiv a díky za trpělivost a lidskost, že přes všechny trable zahrály/li i v jednu ráno pro ty, kteří vydrželi. V prosinci v Hudebním bazaru si to Glayzy a fanoušci navzájem určitě vynahradí :-)
27.10. 2007


Hlasujte do Óčka!!!
Nějak jsem zazdil hitparádu TV Óčko, kde se v úterý objevil klip I'm a Fish. Protože se bude Glayzům hodit každý hlas, apeluju na všechny, aby hlasovali co nejvíce. Lze tak učinit dvěma způsoby. První je zdarma a to přímo na webu www.ocko.tv, kde bude hlas započten každý den jeden! Klipy tam jsou k dispozici i k přehrání. Druhý způsob je už bez jakéhokoli omezení formou sms VYTAH 2 na číslo 900 11 09. Cena za sms je 9Kč. Výhry pro vylosované nejsou k zahození, takže mi nezbývá, než dodat, že hlasování bude ukončeno sobotní půlnocí!
25.10. 2007


Gaia už zítra!
Po delší koncertní pauze to ve čtvrtek večer Glayzy rozbalí spolu s Gaia Mesiah a Nantokaranu v Tančírně. Vstupné bohužel 200/250,-. Jak jsem už předeslal, Glayzy chystají nejedno překvapení! Tenhle koncert bude prostě stát za shlédnutí!
24.10. 2007


I'm a Fish na Óčku!!!
Konečně se stane to, na co čekáme od natočení klipu k singlu I'm a Fish! Zítra, tedy v úterý, od 18:00 odvysílá premiérově TV Óčko tento klip v pořadu Výtah. Repríza je pak ve středu od 12:00!
22.10. 2007


Vyprodaná Discophobia na i-legalne.cz!
Managementu kapely se podařilo dotáhnout digitalizaci CD Discophobia a Arriba do zdárného konce, což vlastně znamená, že oba alba jsou k dispozici na: www.i-legalne.cz
Tato forma získání CD je určitě jednodušší, rychlejší, levnější a hlavně v případě Discophobie i jediná možná! A kde jinde se dá koupit třeba jen jeden song v pořádné kvalitě? (žádná mp3 bez pořádného ostrého zvuku kytar a jen za dvě pětky!) Odkaz bude od teď i v SHOP rybce.
18.10. 2007


Tentokráte nový videoklip!
Jedno z překvapení, které Glayzy novomanželům na svatební den přichystaly/li, bylo i natočení videoklipu ke staronové písničce "Sto lat". Hudbu Glayzy natočily/li sami a o zpěv se už postarali členové obou rodin novomanželů. Výsledek určitě stojí za shlédnutí a poslechnutí! Odkaz je ve video rybce nebo přímo tady: www.youtube.com
Toto překvapení ovšem nebylo jediné. Další budou moct slyšet ti, kteří dorazí na Gaiu do Tančírny :-)
14.10. 2007


Nový singl už v rádiu!
Ve čtvrtek 11.10. si budou všichni fanoušci moct premiérově poslechnout nedávno natočený singl Ballada Dur. Tato jedinečná příležitost bude na Českém rozhlase Ostrava mezi osmou a devátou hodinou večer.
P.s. Novomanželé by chtěli touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci jejich svatebního dne a taky všem, kteří se tak úžasně až do rána bavili. A posílají aspoň jedno společné foto.
10.10. 2007


Překvapení číslo 3!
Jedno z největších překvapení se odehraje tento víkend. Dva nejmenovaní členové skupiny se totiž rozhodli, že do toho praští a řeknou si své ANO! Je to pro Glayzy obrovský svátek a tím pádem na slavnosti nemůžou chybět. Možná i poprvé zazní nový song, který byl původně napsán právě pro tuto událost. Už teď je jasné, že to bude rocková svatba jak se na Glayzoky sluší a patří. Ostatní členové by tímto chtěly/li popřát vše nejlepší, hodně štěstí, lásky a muziky do příštích společných let.
Jelikož se novomanželé obávají velkého náporu novinářů, paparazzich a jiných hledačů senzací, nemohu prozradit čas ani místo :-)
3.10. 2007


Glayzy v protiatomovém krytu!
V tomto prostředí se totiž nachází TdB studio, kde Glayzy v sobotu nahrály/li nový singl. Jak se jim to povedlo, si snad budeme moct poslechnout do konce tohoto roku. A jak to při nahrávání vypadalo, je aspoň trošku vidět na přiložených fotkách :-)
1.10. 2007


Ostrava music city 2007
Jak už jsem se zmínil dříve, zítra jdou Glayzy do studia nahrát jeden song pro projekt s názvem Ostrava music city 2007. Více o TdB studiu i celém kompilačním projektu na: www.sbiranico.cz
28.9. 2007


Překvapení číslo 2!
Druhé překvapení se nachází v koncertní rybce. Doplnil jsem zatím potvrzené podzimní a zimní koncerty, z nichž jeden bych rád vypíchnul. Glayzy si totiž po třech letech (skoro na chlup přesně) opět zahrají v Tančírně s Gaia Mesiah! Tato konfrontace bude více než zajímavá!
23.9. 2007


Překvapení číslo 1!
29. září jdou Glayzy do studia! Už více než měsíc pracují na jednom novém songu, který se objeví na kompilaci s pracovním názvem Ostrava Music City 2007. Na tomto albu se budou podílet regionální kapely ostravské klubové scény. Vydání kompilace by pak mělo doprovodit i několik koncertů.
K novému songu Glayzů prozradím jen to, že je v polštině, a že je zase o něco lepší než ty předchozí :-) Jeho název by měl být Ballada Dur.
19.9. 2007


Koncert v polské Istebné zrušen!
Nedělní koncert byl zrušen pořadatelem pro mě z neznámých příčin. Hlasování do Arény pokračuje, tak ať jsou Glayzy na prvním místě :-)
P.s. Brzy budu moct zveřejnit překvapení, které Glayzy právě chystají! Zatím jen prozradím, že to připravují na konec září.
13.9. 2007


Glayzy čtvrté!
V Rockové aréně se ovšem počítá jen první místo :-) Jinak se Glayzy do rotace rádia Hey nedostanou! Úkol pro všechny fanoušky je tedy jasný :-)
P.s. Přikládám odkaz nové glayzovské generace :-) www.anja.hostuju.cz
10.9. 2007


Hlasování pokračuje!
Rocková aréna minulou sobotu neproběhla kvůli On Air Festivalu Rádia Hey. Z toho důvodu hlasování pokračuje dál do příštího pátku. Všichni, kteří už minulý týden hlasovali, budou teď moci odhlasovat znovu :-) Pro pořádek jen připomínám jak na to. Stačí kliknout na banner nahoře nebo tady: www.rockova-arena.cz a pak kliknout na název songu Czambaraja. Hlasovat lze do páteční půlnoci. Repríza je vždy ve středu ve 21:00 a premiéra pak každou sobotu v 19:00. Glayzy za všechny hlasy moc děkují!
2.9. 2007


Fotky menšiny :-)
Fotky z Festivalu národnostních menšin jsou konečně ve své rybce. První skoropodzimní koncert je už taky na světě - 16.9. v polské Istebné. A poctivě hlasovat do Rockové arény! V této chvíli je Czambaraja už čtvrtá, takže jen tak dál! Připomínám, že repríza je dneska v devět večer a hlasování jen do pátku!
29.8. 2007


Glayzy - menšina
Vystoupení na Festivalu národnostních menšin v Orlové a nasazení Czambaraje do hitparády rádia HEY, to byly asi dvě pro Glayzy nejdůležitější události minulého víkendu. Koncert v letňáku zvládly/li i bez klávesistky, toho času v Itálii, na výbornou, včetně přídavku. I fotky možná budou :-).
A jak hlasovat do Rockové arény? Stačí kliknout na banner nahoře nebo tady: www.rockova-arena.cz a pak kliknout na název songu Czambaraja. Hlasovat lze do páteční dvanácté hodiny, a to z každého počítače jen jednou. Repríza je vždy ve středu ve 21:00 a premiéra pak každou sobotu v 19:00. Takže poctivě hlasovat!!!
27.8. 2007


Nová glayzovská generace
Přesně takto má vypadat správný fanoušek skupiny. Bobovy dvojčátka rostou jako z vody a každý fanda by si z nich měl vzít příklad. Tuto sobotu bude mít takový nadšenec dvě možnosti, obě od sedmi večer. A to buď přijít do letňáku v Orlové nebo poslouchat rádio HEY. Jiná eventualita neexistuje :-)
24.8. 2007


"Warsztaty"
Kytaristka Maja se o prázdninách zúčastnila letní muzikantské školy v polském Grodkově. Měla tu čest se učit a zahrát si s těmi nejlepšími muzikanty v Polsku. Fotky jsou ze závěrečného koncertu, kde měli všichni možnost předvést to, co se za týden "warsztatów" naučili.
22.8. 2007


Latest news aneb co nového?
Možná, to vypadá, že se nic neděje, ale opak je pravdou! Nějaký song od Glayzů by se měl co nejdřív objevit v nové rockové hitparádě rádia Hey - viz. banner nahoře. Pokusím se nasazení zjistit nějak v předstihu. Dále v koncertní rybce je odkaz na detaily okolo koncertu v Orlové. A v neposlední řadě v oné rybce zmizel koncert v Rybniku a to z toho důvodu, že Glayzy bohužel musely/li tento koncert z vážných důvodů odvolat. Odkaz na web Slezského Euroregionu, kde se zdejší kapely budou propagovat, je umístěn v links rybce.
13.8. 2007


Mezi HAF HAF a MAMA MIA :-)
Právě takto by se dal stručně popsat sobotní koncert v Čeladné. Podrobněji, tentokrát bez fotek, by se dalo říct asi toto. Akce měla dvouhodinový skluz, právě díky volbě miss pejsků. Pak to Glayzy rozjely/li natolik, že musely/li dát i přídavek. Po Glayzách už zahrála ABBA revival.
6.8. 2007


Muzyczne Trendy Pogranicza
Poslední koncert o prázdninách Glayzy odehrají 1.9. v polském Rybniku. Jde vlastně o dvouvíkendový festival, který se uskuteční u nás a v Polsku. Glayzy si kvůli koncertu v Orlové vymění místo s kapelou HC3 a zahrajou místo Benešova v Rybniku. Cílem projektu je propagace amatérských skupin ve Slezském Euroregionu a to nejen na tomto festivalu, ale i na následujícím webu: www.musictrendy.eu/cz. Tyto stránky mají sice polskou i českou verzi, ale ta česká ještě není úplně česká :-) Takže hodně štěstí při louskání polštiny :-)
1.8. 2007


Lašský Kulturní Festival s Prosperitou
Podařilo se mi zjistit nějaké konkrétnější info ke koncertu v Čeladné. Jde o tzv. Lašský Kulturní Festival s Prosperitou, kde Glayzy zahrají od pěti do šesti večer. Více keců o festivalu na: www.hotel-prosper.cz.
24.7. 2007


Glayzy proti PVC :-)
Polovina kapely na Colours of Ostrava podepsala petici proti používání PVC a hnutí Arnika to zaujalo natolik, že v rozhovoru pro Moravskoslezský deník se o tom muselo zmínit :-) Článek stojí určitě za přečtení: www.msdenik.cz.
20.7. 2007


Koncert roku!
Colours of Ostrava, hlavní stage Spektrum, před Annou K., prostě obrovská výzva pro Glayzy, kterou využily/li na 100%. Dovolím si použít slova speakera Spektra: "Tak upřímnou a energickou kapelu jsem už neslyšel roky!" Atmosféra se moc popsat nedá, takže opět jedině fotky :-)
13.7. 2007


Glayzy nebo Vlastík?
Noc plná hvězd made in Glayzy ukázala, že i regionální kapela může zaujmout více lidí než třeba superstar Vlastík Horváthů, který byl navíc obdařen určitě největším počtem hozených piv na pódium :-) Glayzy v poledne přitáhly/li pár stovek lidí na scénu B. Prodaná CD a rozdané podpisy a fotografie mluví za vše.
2.7. 2007


Ukončení školního roku na Hradě!
Hafo zmatený víkend pro Glayzy začal v pátek na Slezskoostravském hradě, kde na poslední chvíli zaskakovaly/li za nějakou kapelu. Místo Pehy nakonec přijeli Support Lesbiens a Glayzy jim okolo desáté večerní udělaly/li skvělý support! Asi tři stovky lidí pařilo a dokonce i zpívalo glayzovské texty. Prostě koncert, jak má být! Snad něco půjde vidět na fotkách, které dodám co nejdříve.
30.6. 2007


3 koncerty za 1 víkend!
Tento víkend nakonec Glayzy místo jednoho koncertu odehrají hned tři. Kromě Noci plné hvězd ještě ve stejný den tradiční Wianki ve Věřňovicích a v pátek se skupinou Peha ukončí školní rok na Hladnově (Ostrava). Více info v oné rybce!
P.s. Navíc se tento víkend žení bývalý dlouholetý basák Stucki. Takže hodně štěstí!!!
27.6. 2007


Broumov nevyšel :-(
Na Broumovské kytaře se Glayzy ve výsledkové listině neobjevily/li na prvních třech místech ani v divácké soutěži ani u odborné poroty. Výsledky jsou na www.broumovskakytara.cz. Obrázky dodám, hned jak se k nim dostanu.
P.s. V koncertní rybce se to pomalu vyprázdňuje, ale akce na druhou polovinu roku brzy začnu dopisovat! Takže hlídat!
24.6. 2007


Jak dopadlo Válení?
Sobotní Válení se Karvinou tak trošku kopírovalo svůj název. Lidí dost,ale jen tak se váleli a poflakovali. Obrázky budou do zítřka.
18.6. 2007


Glayzy na Frekvenci 1!
Na rádiu Frekvence 1 by už měl rotovat spot na Valíme se Karvinou, kde Glayzy příští sobotu figurují jako hlavní tahák. Web této akce spot nabízí v takovém malém playerku. Klikněte na banner nahoře nebo tady: www.valimese.eu. Silně doporučuju! Bad Game je podařený :-)
7.6. 2007


I'm A Fish se v Harendě pořád drží!
V hitparádě Českého rozhlasu Ostrava se Glayzy už 8 týdnů drží v první trojce. Protože na první místo zatím ale nedosáhly/li, čekají na vaši podporu. Další info na: www.rozhlas.cz.
5.6. 2007


Motorkáři nezklamali ani v pět odpoledne!
Mototour v Mohelnici stejně jako loni a předloni bylo pro Glayzy víc než úspěšné. Z toho, co nepůjde přečíst z obrázků, tak zase hafo prodaných CD a triček a dva songy jako přídavek, které si motorkáři vynutili.
P.s. Fotky z minulého koncertu se mi podařilo sehnat jen tři, ale jsou už na svém místě. Ty včerejší tam budou taky brzy :-)
3.6. 2007


Horní náměstí bylo skvělé!
Nakonec od 18:00 (tímto se omlouvám za zmatky) Glayzy v pátek rozhýbaly/li celé Horní náměstí v Olomouci. Výborný koncert i atmosféra a spousta prodaných CD! Co víc si přát? :-) Obrázky budou, snad brzy :-)
27.5. 2007


Na Ochutnávce o hodinu dříve!
Tento pátek na Ochutnávce Drátofestu to Glayzy rozbalí už od 17:00! Tento hodinový posun zatím web Drátofestu nezaznamenal, ale je tomu tak.
23.5. 2007


Majáles v Zábřehu - pohoda!
Koncert na zábřežském Majáles byl první z velkých akcí, které Glayzy letos odehrají. Kdybych to měl popsat pár slovy, tak bych jen řekl - dobrý sound, společnost hvězd, ale brzký čas hraní, který má za následek menší počet lidí a jejich neochota se tak brzo bavit :-( Pro Glayzy je ovšem nejdůležitější se ukázat v tom nejlepším světle :-) Velmi podařené fotky jsou už ve své rybě!
20.5. 2007


MUDr. Helena Lugschová :-)
Od včerejška mají Glayzy svého osobního lékaře. Zpěvačka Hela dokončila dlouhé a úmorné studium medicíny. Všichni Glayzoci gratulují :-)
P.s. V pátek na Majáles Glayzy začínají okolo páté hodiny odpolední!
16.5. 2007


A zase třetí!
I'm A Fish postoupil v Harendě zase z třetího místa. Jen pro jistotu připomínám e-mail harenda@ov.rozhlas.cz, kde stačí napsat slovo Glayzy, do čtvrtka :-)
6.5. 2007


Co Majáles OU?
První Majáles mají Glayzy za sebou. Pohodová akce, na které Glayzy zaujaly/li nemalý počet lidí, několik CD se taky prodalo a pár podpisů se též rozdalo. Obrázky jsou už v rybce Fotky.
P.s. Mezi červnové koncerty přibyla hodně prestižní Broumovská kytara, která není jen festivalem, ale zároveň i soutěží o účast na Rock for people. Ostatní info je v Koncertech.
3.5. 2007


Opětovný postup Glayzů :-)
Singl I'm a Fish stejně jako minule v Harendě postoupil z třetího místa. Do čtvrtka teda poctivě hlasovat na harenda@ov.rozhlas.cz!
P.s. V koncertní rybě je banner s odkazem na web akce Valíme se Karvinou, kde jsou Glayzy hodně a pěkně propagované. Reklama na tuto akci poběží taky na Frekvenci 1 právě s Glayzovským hudebním podkladem :-)
29.4. 2007


News okolo koncertů!
Jeden koncert se ruší a jeden přibyl. Bohumínský Music Club ukončuje tento týden činnost, takže květnový koncert s Last Minute tím pádem odpadá. A první srpnový bude v Čeladné na akci, o které mi nikdo není schopen zatím nic říct! V koncertní rybce jsou i detaily o nejbližším vystoupení.
24.4. 2007


Hlasovat do Harendy!
Včera Glayzy v hitparádě Českého rozhlasu skončily/li na 3.místě, což byl propad o jedno místo z týdne předchozího. Takže povinně každý správný fanoušek pošle e-mail s textem GLAYZY na harenda@ov.rozhlas.cz :-)
21.4. 2007


První glayzátko je na světě :-)))
Bývalá bubenice Glayzů se dneska večer stala hrdou matkou a kytarista René strejdou :-) Ingrid i malá Anja jsou zdravé, což je to nejdůležitější a Glayzy oběma přejí všecko nejnejnej!!!
19.4. 2007


Poslední novinky
O koncertu v Jablunkově a o klipu v Noci s Andělem napíšu jen to, že se konal. Mnohem důležitější je připomenout hlasování do hitparády Harenda a také fakt, že Majáles Ostravské univerzity se bude konat 3.5. a ne 2.5.! Další informace jsou už v odkazech koncertní rybky.
11.4. 2007


Klip I'm a Fish v Noci s Andělem!
Nebude to sice přímo Noc s Andělem, ale pořad Velká noční hudba, který se vysílá na ČT2 od 01:00 do 04:00 dneska v noci. Pokud jsou na teletextu klipy seřazeny podle času odvysílání, měly/li by se Glayzy objevit zhruba v polovině pořadu hned po Gipsy.cz, Danielu Landovi a Egotripu.
7.4. 2007


Jak hlasovat do Harendy?
Včera večer byl singl I'm a Fish nasazen do hitparády nového pořadu Českého rozhlasu Ostrava s názvem Harenda. Abych citoval redaktorku tohoto pořadu, pro tento "perfektní instrumentální výkon" hlasujte e-mailem na harenda@ov.rozhlas.cz až do čtvtka do 18:00. Do e-mailu pravděpodobně stačí napsat jen slovo Glayzy.
7.4. 2007


Hudební scéna regionu na vlnách ČRo Ostrava
Český rozhlas rozjíždí nový pořad s názvem Harenda. Cílem je dát větší prostor talentovaným interpretům regionu. Vysílat se začíná dneska a pak každý pátek od 20:00 do 21:00. Pořad bude mít dvě části - hitparádu a publicistickou část, kde se pokaždé představí jeden interpret. Dneska to budou Kuličky štěstí, ale Glayzy na sebe určitě dlouho čekat nenechají :-) V hitparádě se ovšem s největší pravděpodobností Glayzy objeví už dnes! Takže pak hlasovat, protože ... Ale více už na: www.rozhlas.cz.
6.4. 2007


Další dva koncerty po druhé!!!
Tentokráte jde o dva koncerty červnové. Kromě Noci plné hvězd to bude vystoupení na akci Valíme se Karvinou a už po třetí na Mototour Mohelnice. Do poloviny července tedy Glayzy čeká ještě minimálně 9 koncertů!
2.4. 2007


Další dva koncerty :-)
Všechny podrobnosti jsou sice v příslušné rybce, ale jen stručně. V dubnu si Glayzy zahrají v jablunkovském Rock Café a květnové koncerty uzavře vystoupení v bohumínském Music baru s Last Minute.
27.3. 2007


Koncert v Krakově byl pro Polsko typický!
Krakovský Zascianek dal za pravdu polské natuře. Klub se bavil hned od začátku a prodej CD taky nebyl nezanedbatelný. Fotky jsou už zpracované na svém místě. Na poslední z nich je dobře vidět Bobova nová chlouba - fungl nový originál Ampeg :-)
25.3. 2007


Dneska "Videorybka" :-)
Tento týden jsem zjistil jeden velký nedostatek. Nevím, jak se to mohlo stát, ale rybka VIDEO doposud postrádala jakoukoli verzi klipu I'm A Fish. Tento nedostatek jsem už napravil. Je tam odkaz na web producentů, kde se dá stáhnout nebo se na něj můžete v horší kvalitě podívat online a popřípadě ohodnotit a podělit se o svůj názor na www.youtube.com.
18.3. 2007


Na Noci plné hvězd v poledne!
Že si Glayzy zahrají na festivalu Noc plná hvězd, už určitě z našeho webu víte. Ale nic dalšího zatím ne. Tak tedy podle potvrzeného line-upu v sobotu 30.6. na B scéně od 12:30 do 13:00, jako pátá kapela toho dne na této stage. Na A scéně měl původně v té době vystupovat Visací zámek, ten ale údajně účast odřekl. Uvidíme, komu budou Glayzy konkurovat :-)
P.s. Viz. koncertní ryba, kde už jsou odkazy i na letošní majálesy.
10.3. 2007


Bitva o Sázavafest 2007!
Glayzy jsou přihlášeny do Bitvy o Sázavafest 2007. V prvním kole ovšem rozhodují porotci a tak nezbývá než doufat nebo se dát na modlení. Výsledky budou zveřejněny 31.3. na Jarním Sázavafestu v Praze. Více na: www.muzikus.cz.
7.3. 2007


Glayzovské jaro ve znamení Majáles :-)
Glayzům se zatím majáles vyhýbala natolik, že letos je to vlastně čeká porvé, a hned dvakrát. V květnu si udělají generálku Coloursů na Slezském hradě na Majáles Ostravské univerzity a o pár dní později pak ještě v Zábřehu na Moravě. S upoutávkou na koncertní rybku se už raději opakovat nebudu. :-)
1.3. 2007


Kofola se nekonala!
Ze dvou koncertů za sebou byl nakonec jen jeden, a to ten čtvrteční v Šumperku. Sice tam narváno zrovna nebylo, ale atmoška špatná vůbec nebyla. Nějaké foto umístím do dané rybky během dneška. Páteční koncert v Krnově se musel zrušit pro blíže neurčené kolidování dvou akcí.
25.2. 2007


Koncertní menu bohatší :-)
Zase další koncert prodloužil seznam akcí na tento rok. Glayzy v květnu čeká Ochutnávka VI. Drátofestu na olomouckém Horním náměstí. V příslušné rybce jsou také konečně odkazy na weby většiny z akcí.
18.2. 2007


Nová rybka na webu :-)
Možná už někdo postřehl, že v rybce GLAYZY se objevila nová rybka s názvem LINKS, ve které jsou odkazy na stránky, kde se Glayzy vyskytují v různých fotogaleriích, soutěžích a databázích. Určitě stojí za shlédnutí a jednu soutěž z těchto webů si dovolím propagovat. Jmenuje se Nokia garážmistr, kterou najdete na bandzone.cz, ale přímý link se všemi detaily je zde: www.garazmistr.cz.
14.2. 2007


1. koncert roku - průměr!
Páteční koncert v kroměřížské Fčelce zapadl v šedi těch mnohem vydařenějších. Lidí asi 20 a atmosféra průměrná. O důvod víc se těšit na další koncerty, které mimochodem stále přibývají :-). Takže pozorně hlídat koncertní rybku.
10.2. 2007


Glayzy na Colours of Ostrava!
V pátek 13.7.2007 budou Glayzy od 14:00 okupovat jednu z hlavních stages na nejprestižnějším festivalu u nás, Colours of Ostrava! A stane se tak už po druhé a na chlup o 4 roky a den nato. Jelikož je to úplně žhavá novinka a na webu Colours se ještě program neobjevil, přidám přímý link spolu s názvem stage později.
2.2. 2007


Koncert "narychlo"!
Glayzy v pátek 9.2. zahrají v kroměřížském Včelka klubu. Tato informace se dostala tak pozdě nejen mi, ale i celým Glayzám. Proto byla zveřejněna až nyní.
1.2. 2007


Discophobia - vyprodáno!
Včera Horizont Records prodali poslední kus CD Discophobia. Jak to bude vypadat s dalším lisováním, tak to se zatím ještě neví :-( Jestli se další náklad bude konat, se dozvíte samozřejmě na tomto webu!
27.1. 2007


Koncerty pomalu přibývají
Jednání okolo koncertů na rok 2007 jsou v plném proudu a tak jak se budou postupně potvrzovat termíny, bude se i plnit seznam v rybě KONCERTY. Takže pořád pozorně kontrolovat ať vám nic neuteče. Právě jsem tam dopsal jeden potvrzený v polském Krakově. Blíže v Koncertech :-)
21.1. 2007


První velký fesťák potvrzen :-)
Je to tak. Glayzy si poslední červnový víkend roku 2007 zahrají na 15. ročníku festivalu Noc plná hvězd. Stane se tak už po druhé a to opět na scéně B. Detailnější informavce zatím nevím, ale jakmile se objeví program, určitě se všechno info objeví v rybě KONCERTY. Když tak checkujte www.nocplnahvezd.cz.
15.1. 2007


Web už zase funguje :-)
Více než týden oficiální stránky kapely byly mimo provoz. Stalo se tak nečekaně a to chybou webhostingu. A protože i web fanklubu je od Nového roku dočasně přemístěn pod jinou adresu, nebylo ani jak popřít některé zvěsti, že se skupina rozpadla. Nicméně, opak je pravdou a Glayzy se za tyto problémy upřímně omlouvají. Fanklub zatím najdete na www.glayzy.zde.cz.
14.1. 2007


Ten nejlepší začátek roku!!!
První recenze v novém roce na album Arriba! A hned taková bomba, že to ani okomentovat nejde! Silně doporučuji přečíst v internetové verzi magazínu Whiplash, viz odkaz: www.whiplashmag.net.
6.1. 2007


Statistika za rok 2006
Přináším ještě jedno bilancování minulého roku. Týká se těchto webových stránek. Loni je navštívilo 12 512 lidí, což je průměrně 1 043 měsíčně, 241 týdně a 34 denně. Tyto výsledky téměř dvojnásobně překračují návštěvnost loňskou. Jen tak dál :-)
5.1. 2007


Bilancování roku 2006
Rok 2006 byl pro Glayzy opět úspěšnější než ten předešlý. Jen stručný výčet - 20 koncertů u nás, v Polsku a na Slovensku, natočení alba Arriba ve studiu Citrón a jeho následné vydání v Popronu, natočení klipu I'm A Fish, živé vystoupení v České televizi, několik rozhovorů v rádiích a tak bych mohl pokračovat dál :-)
2.1. 2007


Starší novinky >>>